Все о красоте и здоровье Некрасивых.НЕТ

Чим небезпечна варикозна хвороба? (На украинском)

Чим небезпечна варикозна хвороба? (На украинском)

Багато хто навіть з молодшого покоління зустрічається з такою непростою проблемою – варикозним розширенням вен. Прогресуюча патологія стінок судини сприяє її розширенню, в результаті чого – відкладаються тромботичні нашарування та створюються варикозні вузли.



Що ж робити в такій ситуації та як рятувати свої ніжки від дискомфорту та болю? Адже цей недуг сприяє в майбутньому розвиту серйозних ускладнень, а в деяких випадках призводить навіть до гибелі пацієнта. Закупорка судин – одна з причин розвитку інсульту, інфаркту або тромбозу мезентаріальних судин. А лікування, реабілітація, транспортування хворого обійдеться зовсім недешево. Тому варто випередити недуг та захистити себе.


Симптоматика захворювання


Причин виникнення даного недугу медики так і не визначили. Частіш всього збільшують ризик варикозу генетична схильність, ожиріння, вагітність, спосіб життя, порушення гормонального балансу та особливості харчування. До явних ознак варикозного розширення вен відносяться:



  1. Швидка втомлюваність;

  2. Судоми литкових м’язів (особливо під сну);

  3. Набряки;

  4. Біль в місцях проходження вен;

  5. Тяжкість в ногах та ін.


Клінічні симптоми захворювання в певній мірі залежать від його стадії. Одні пацієнти страждають від локального болю та підвищеної стомлюваності ще до появи візуальних ознак варикозу. Інші взагалі не відчувають до певного періоду, що ніжки потребують термінової медичної допомоги .


Хворі з варикозним розширенням вен в стадії декомпенсації скаржаться також на свербіж шкірних покровів, тупий біль та безпричинне запаморочення голови. Поставити правильний діагноз зможе лише кваліфікований спеціаліст, тому обов’язково потрібно звернутись до лікаря. Щоб визначити тяжкість порушення геодинаміки застосовують різні види обстеження: дуплекснеангіосканування, рентген, УЗДГ вен ніг, реовазографію і т. д.


Небезпечні наслідки варикозу


Якщо не вживати потрібних заходів або неправильно лікувати недуг, то він призведе до загрозливих ускладнень:



  • Тромбоемболії легеневої артерії;

  • Тромбофлебіту;

  • Тромбозу глибоких вен.


Тромбофлебіт розвивається в тому випадку, коли тромб вражає поверхневі вени. Саме з ними частіше всього борються хворі при варикозі. Хвороба характеризується локальною болючістю, яка поширюється по ходу великої підшкірної вени. Медики непокояться, адже якщо тромб м’який, то він легко рухається під час руху крові. Такий згусток в будь-яку хвилину може відірватись, а наслідки цього досить плачевні. Під час УЗД таку проблему можна виявити, і тоді без хірургічного втручання просто не обійтись.


Детальніше на сайті aybolit.ua